Названо напрямки держпідтримки при відкритті ринку землі

Для відкриття ринку землі держава запустить два напрямки держпідтримки, які мають надати можливість усім бажаючим аграріям придбати землю.

Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов під час публічного обговорення земельної реформи на тему: «Як змінився законопроект про обіг земель після правок?», яке відбулося в понеділок, 13 січня.

«Для розвитку економіки потрібно створення бізнесу чи процесів, які мають більшу додану вартість. Для цього потрібні довгі і дешеві гроші. Для довгих і дешевих грошей потрібна серйозна застава у тих, хто працює на землі. Тому головним пріоритетом тут є створити ринок таким чином, що, по-перше, у тих, хто сьогодні працює чи хоче працювати на землі з’явилася можливість мати актив під який людям будуть надавати довгі і дешеві гроші», – заявив Милованов.

Він зазначив, що при запущенні ринку землі держпідтримка буде зосереджена на двох напрямках. Один з яких – це здешевлення відсотків для кредитів під купівлю землі.

«Ми очікуємо, що буде відсоток під який можна буде брати кредити в 3-5% річних в гривні. Це дуже прийнятні, я би сказав, дуже пільгові умови на рівні інфляції, або менше інфляції. Формально ми будемо юридично компенсувати банкам відсоткову ставку Національного банку, те, що називається обліковою ставкою. Ми будемо підтримувати тих, хто є маленьким фермером. Ми будемо надавати підтримку тим, хто має 500 га, можливо розглянемо можливість підняти цю ставку до 1000 га. Але ми не будемо надавати кредити великим холдингам або великим господарствам, які мають десятки тисяч гектарів», – зазначив Милованов.

Другий напрямок держпідтримки – це створення фонду гарантування кредитів. Тобто, держава буде гарантом перед банком за тим осіб, які не мають кредитної історії.

«В цей фонд ми вкладемо від 240 млн грн до 1 млрд гривень, і там коефіцієнт множення, тому що знаєте, це як страхова компанія, потрібно тільки щоб відсоток був. Ми очікуємо, що до 8 або більше мільярдів гривень ми таким чином зможемо кредитів застрахувати і надати можливість фермерам, тим, хто купують землю, взяти перші кредити і довести банківській системі, що їм можна довіряти без надання всіх паперів, яких можливо у них не має», – розказав міністр.

ІЦ УАК за матеріалами АгроЮг

Джерело http://agroconf.org

Відповісти

Ваш email не публікується