Озимим на Харківщині продовжують шкодити гризуни

За останній тиждень спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області при проведенні обстежень посівів сільськогосподарських культур виявлено випадки шкодочинності гризунів.

Про це свідчать дані фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур у господарствах Харківської області станом на 9 січня 2020 року.

Наявність мишоподібних гризунів відмічається на 104 га посівів  озимої пшениці, в т.ч. у Харківському (48 га), Чугуївському (25 га) і Шевченківському (31 га)  районах за чисельності 1,0-3 колонії  на  гектарі та 1,4-3 жилих нір в колонії.

Також гризуни відмічені на площі 2 га неорних земель  у Шевченківському районі  за чисельності 2,0-5 колоній на  гектарі та 3,0-7 жилих нір в колонії.

Надалі очікується їх міграція на озимі зернові колосові, озимий ріпак та багаторічні трави та збільшення чисельності на зазначених культурах.

 

«Важливо систематично обстежувати посіви озимини, багаторічних трав, неорних земель та інших стацій. За наявності 3-5 жилих колоній гризунів на гектарі озимини та багаторічних трав  проводять захисні обробки дозволеними до використання родентицидами», — йдеться в повідомленні.

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується