Фермери Черкащини постануть перед судом за те, що розорали і засіяли історичні кургани

Фермерське господарство під Черкасами провело розорення та засівання сільськогосподарським культурами археологічного об’єкту культурної спадщини “Лесеві могили”. З цього приводу відкрито провадження. Про це повідомляють у пресслужбі прокуратури Черкаської області.

“Прокуратура звернулась до суду з позовом про розірвання договору оренди, зобов’язання відповідача звільнити неправомірно використовувані землі історико-культурного призначення та повернути понад 50 гектарів сільськогосподарських земель орієнтовною вартістю понад 50 млн грн, умови оренди яких грубо порушено орендарем”, – повідомили у відомстві.

У прокуратурі вказали, що “здійснюючи господарську діяльність на орендованій земельній ділянці, фермерське господарство знехтувало законодавчо встановлений обов’язок по охороні археологічного об’єкту культурної спадщини – курганної групи із 15 насипів – “Лесеві могили” загальною площею 1,5 га в адміністративних межах Вергунівської сільської ради Черкаського району”.

“Суб’єктом господарювання не лише не забезпечено належний правовий режим використання вказаного об’єкту, а й проведено його розорення та засівання сільськогосподарським культурами, що грубо суперечить вимогам чинного законодавства та порушує державні інтереси в галузі охорони культурної спадщини”, – додали у відомстві.

Зазначається, що прокуратурою заявлено відповідний позов, за яким господарським судом Черкаської області відкрито провадження.

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується