Бізнес Саудівської Аравії бачить переваги від роботи в Україні та вже активно тут працює

Цього тижня у Києві відбувся ІІ Саудівсько-Український аграрний бізнес-інвестиційний форум, який відвідали близько 200 підприємців з України та Саудівської Аравії.  Учасники заходу в ексклюзивному коментарі Agri-gator поділилися своєю думкою щодо інвестиційної привабливості України та запланованого відкриття ринку землі.

Під час Форуму, було зазначено, що в 2018 році товарообіг між Королівством Саудівська Аравія та Україною  склав $935,88 млн. При цьому частка українського експорту склала $749,08 млн. Основними експортними позиціями українського агроекспорту стали: зернові культури (60,0%), м’ясо та їстівні субпродукти (7,7%), жири та олії тваринного або рослинного походження (5,5%).

При цьому учасники Форуму зазначили, що бізнес  Саудівської Аравії бачить переваги від роботи в Україні та вже активно тут працює.

«Україна є своєрідним агрохабом для Близького Сходу. У нас найкращі в світі ґрунти. Разом з Аргентиною ми маємо 73% чорноземів планети. Україна може подвоїти агроекспорт у найближчі роки. Якщо в 2018 році вона експортувала 70,1 млн т зерна, то в 2019 році вже 74,3 млн т. Тобто, для нас 100 млн т експорту зерна – вже не межа», – озвучує горизонт роботи колишній міністр аграрної політики і продовольства України (2014-2016 рр.) Олексій Павленко.

У свою чергу голова комітету Верховної ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха розповів, коли очікувати відкриття ринку землі в Україні.

«Реформа (земельна – Agri-gator) є сигналом того, що Україна здатна виконувати свої обіцянки.  Є ймовірність, що ринок землі може відкритися до Дня Святого Миколая, але може і в інший день, і це вже буде свято, адже ця реформа досить довго змушувала себе чекати.  Ринок потрібен і він є тим індикатором, що ми рухаємося в напрямку, де земля – ​​об’єкт земельних відносин.  Завдання, яке ми всі розуміємо в парламенті –  до кінця цього року нам необхідно дати цей сигнал» – прокоментував Дмитро Наталуха.

Катерина Тудакова, журналіст Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується