У 2018/19 МР був досягнутий пік поставок українського зерна в Китай

Починаючи з 2014/15 сезону, Україна поставляє до Китаю щорічно від 1,7 до 4,1 млн тонн зерна, що є вкрай важливим напрямком експорту. У 2018/19 році був досягнутий пік поставок українського зерна в Китай.

В останні 5 років українська кукурудза виграє в конкуренції і забезпечує левову частку китайських закупівель кукурудзи, відзначають аналітики УкрАгроКонсалт.

Поряд з Україною, основними постачальниками кукурудзи в Китай є США і, в набагато меншому ступені, країни Латинської Америки. Торгова війна між США і Китаєм сприяла подальшому зміцненню позицій української кукурудзи на китайському ринку.

На ринку ячменю позиції України не настільки сильні: близько 10% закупівель. Конкуренцію українському ячменю становлять Австралія, яка є традиційним постачальником ячменя в Китай і Канаду, яка постійно нарощує відвантаження в цьому напрямку.

У той же час, Китай продовжує диверсифікувати постачальників зерна. Слід зазначити, що в 2019/20 маркетинговому році Китай має намір збільшити закупівлі кукурудзи та ячменю. Таке зростання відкриває хороші перспективи для поставок українського зерна. Початок сезону підтверджує оптимістичні прогнози: в липні-жовтні в напрямку Китаю вже відвантажено рекордний за всю історію торгових відносин обсяг.

Таким чином, на думку аналітиків, в 2019/20 сезоні можуть бути досягнуті нові рекорди відвантажень українського зерна в Піднебесну.

UkraineFood.org

Джерело https://ukrainefood.org

Відповісти

Ваш email не публікується