В Україні органічний сертифікат мають тільки 40 пасік

Тільки 40 пасік в Україні мають органічний сертифікат та виробляють органічний мед, ще 70 – в процесі сертифікації. Найбільша кількість органічних пасік локалізуються в Миколаївській та Луганській областях.

Про це розповів представник “Органік Стандарт” під час Медовий форум “Україна медова І світ”,  організованого Торгово-промисловою палатою України разом із Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Ціна органічного меду на 50-100 відсотків вище вартості звичайного, тому ця тема цікавить українських бджолярів. Що їх зупиняє? Необхідність проходити сертифікацію кожного року.

Раніше повідомлялося, що в Україні експорт меду в порівнянні з минулим роком збільшився в 1,5 рази, розповів Олександр Лозовицький, керівник експертної групи з питань євроінтеграції Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Мінагрополітики.

“Проблеми які ми сьогодні бачимо: простежуваність, фальсифікація – вони досить важливі та впливають на наш зовнішній імідж”, – вважає Олександр Лозовицький.

“Внутрішній ринок у нас перевантажений. Минулий рік був складний. І цьогоріч також непросто. Насьогодні ми бачимо, що в порівнянні з минулим роком експорт меду в нас збільшився в 1,5 рази, хоча це і сировина. Але цей експорт дає можливість розвиватися галузі вцілому”, – додав посадовець.

“Закон про бджільництво у нас сьогодні ще той, який був орієнтований на промислове бджільництво, на інший устрій і на ті проблеми, які були кілька десятиліть назад. До кінця року ми плануємо оновити 5 документів, зокрема і по реєстрації пасік”, – додав Олександр Лозовицький.

SEEDS.org.ua за інформацією Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується