Названо ТОП-5 областей з найвищою врожайністю жита

Цьогоріч валовий збір озимого жита в Україні становить 0,35 млн тонн, у 2018 році цей показник сягнув позначки 0,38 млн тонн.

Про це свідчать дані інтерактивної карти «Урожай Онлайн 2019».

Наразі найбільшу врожайність отримали в Хмельницькій області, де цей показник становить 5,3 т/га. На другому місці — Тернопільська область, тут зібрали 3,9 т/га. Третьою є Вінницька область з врожайністю 3,8 т/га, четверте місце ділять між собою Київська та Чернівецька області, де збирають по 3,5 т/га в кожній. І рейтинг ТОП-5 областей з найвищою врожайністю жита закривають Черкащина та Дніпропетровщина, де зафіксовано врожайність 3,4 т/га.

Тим часом, у Київській області обмолочено лише 79% площ, у Львівській — 92% площ, у Вінницькій — 96% та в Луганській — 93%. Тож існує ймовірність, що до кінця збирання врожаю жита Київська та Вінницька області змінять цей рейтинг.

За валовим збором культури наразі лідирують Житомирська (51,1 тис. тонн), Волинська (49 тис. тонн) та Чернігівська (42,1 тис. тонн) області.

Детально за збиральною кампанією можна слідкувати за допомогою інтерактивної карти «Урожай Онлайн 2019». Проект створено у партнерстві з компанією «Суффле Агро Україна».

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується