У 2020 році на розвиток АПК хочуть виділити 8,4 млрд грн

На розвиток агросектору на 2020 рік мають виділити близько 8,4 млрд грн держпідтримки. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Аграрний комітет Верховної Ради готує звернення до Міністерства фінансів з проханням виділити додаткові 4 млрд грн на розвиток АПК після відкриття ринку землі.

Нагадаємо, у проекті бюджету на 2020 рік передбачено 4,4 млрд грн на розвиток фермерів. Тоді як законодаство передбачає, що не менш як 1% аграрного ВВП мусить надходити на програми розвитку. Це означає, що на розвиток АПК має бути передбачено щонайменше 8,4 млрд грн.

Також передбачається, що фермерам з бюджету-2020 компенсуватимуть відсоткову ставку за банківськими кредитами

Як повідомив голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Артем Чорноморов, у п’ятницю відбулося засідання підкомітету, на якому було введено поправки до бюджету про програми держпідтримки АПК, внесені до 1 жовтня 2019 року.

За словами Чорноморова, було вирішено включити у звернення до Кабміну та Мінфіну інформацію про кошти, згідно з 42 розділом ст. 6 Бюджетного кодексу України про 1% аграрного ВВП, які заплановані на 2019 рік у наявних програмах допомоги:

  • Фінансова підтримка заходів в АПК шляхом здешевлення кредитів – 150 млн грн.

 

  • Фінансова підтримка фермерських господарств – 150 млн грн.

 

  • Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними – 400 млн грн.

 

  • Програма здешевлення кредитів невеликим фермерським господарствам – 100 млн грн.

 

  • Державна підтримка тваринництва, переробки продуктів с/г, аквакультури, рибальства – 2,5 млрд грн. Сюди не ввійшло птахівництво, крім водоплаваючих птахів та індиків.

 

  • Компенсація с/г техніки та комплектуючих – 600 млн грн.

 

  • Часткова компенсація вартості електроенергії, використаної для поливу сільськогосподарських культур на зрошуваних землях – 100 млн грн.

 

Загальна сума, передбачена 1% аграрного ВВП, становить 8,4 млрд грн, зокрема 4 млрд грн компенсації кредитної ставки на купівлю землі.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується