Тарас Качка у Молдові обговорив питання сплати екологічного збору українськими експортерами

Делегація Мінекономіки на чолі з заступником Міністра – Торговим представником України Тарасом Качкою відвідала з робочою поїздкою Республіку Молдова, де провела двосторонні консультації щодо справляння екологічного збору.

Про це повідомили у прес-службі МЕРТ.

“Питання екології має бути пріоритетним для будь-якої держави, проте “екологічний збір” повинен сплачуватися як іноземними, так і вітчизняними виробниками на однакових умовах, без дискримінаційних підходів чи прихованих особливостей”, – розповів Тарас Качка.

У ході двосторонніх переговорів заступник Міністра наголосив, що теперішній підхід до стягнення з імпортної продукції, в тому числі продукції українських виробників, екологічного збору, а також відсутність належного контролю за сплатою такого збору місцевими виробниками, несе негативний вплив на торговельно-економічні інтереси України, зокрема ставить українську продукцію в нерівне становище в порівнянні з аналогічною продукцією, що виготовляється молдавськими виробниками.

“У ході робочого візиту ми більш ретельно ознайомилися з механізмом адміністрування екологічного збору. На нашу думку, та за результатами обговорень з молдавською стороною, ми бачимо нерівне становище при його сплаті для молдовських та іноземних, в тому числі українських, виробників. Переконаний, що це питання потребує подальшого розгляду та належного врегулювання”, – зазначив Тарас Качка.

Українською стороною було наголошено на необхідності вдосконалення національного законодавства Молдови щодо сплати “екологічного збору” з метою усунення будь-яких проявів дискримінації в оподаткуванні товарів українського походження. За результатами консультацій, сторони домовились продовжити роботу спрямовану на пошук взаємоприйнятного для обох сторін рішення.

UkraineFood.org

Джерело https://ukrainefood.org

Відповісти

Ваш email не публікується