Думка: Яблуко «Роял Гала» – дуже затребуваний сорт на експортних ринках світу

Cорт яблука «Роял Гала» на сьогодні дуже затребуваний на ринках східних країн, адже він має усі необхідні параметри щодо щільності, окрасу і калібру, що пред’являються до продукції на експортних ринках.

Таку думку висловив комерційний директор ТОВ “ФрутЛогістик” Павло Бідула в коментарі проекту EastFruit.

Представник плодоовочевого бізнесу також зазначив, що якщо в 1990–х роках виробники отримували високі прибутки маючи малі площі садів, то сьогодні все навпаки. “На мою думку, такий парадокс пов’язаний з глобалізацією світової економіки. Сьогодні не ми виходимо на ринки, а ринки виходять на нас. І тому ціна фруктів, що склалася в країнах Південної півкулі сьогодні мало чим відрізняється від нашої ціни», –  зазначив Павло Бідула.

Він також переконаний, що виростити яблуко преміальної якості в нинішніх реаліях ринку – це півсправи. Його потрібно також правильно упакувати і для цього потрібно мати певні потужності по розфасовці, а також сортувальну лінію, яка розподілить продукцію за розміром і вагою.
«Інвестиції в дані потужності є найдорожчими. Проте, потрібно розуміти, що упаковка дуже важлива в презентації свого товару споживачеві», – зазначив Павло Бідула, кажучи про пріоритетні інвестиції в розвиток бізнесу.

При цьому він уточнив, що лінія розфасовки, зрозуміло, не обов’язково повинна бути у власності виробника плодоовочевої продукції. Тим не менш, вона повинна перебувати не більше ніж в 100 км від місця збору врожаю для оптимізації витрат на логістику. Адже везти яблуко для розфасовки на далеку відстань дуже дорого з точки зору транспортних витрат. До того ж існує ризик пошкодження фруктів при транспортуванні.

«Нам в цьому плані пощастило – ми возимо своє яблуко на фасовку на відстань не більше 30 км. Але сьогодні ми думаємо про введення в експлуатацію власної лінії. Адже фасування на лінії, яка не є твоєю власністю, завжди пов’язана з ризиком відмови власника, наприклад, через завантаженість його лінії іншою роботою, а таку відмову можна отримати в пік збору власного врожаю, що може обернутися його псуванням», – зазначає комерційний директор ТОВ «ФрутЛогістік».

UkraineFood.org

Джерело https://ukrainefood.org

Відповісти

Ваш email не публікується