Боротьбу зі стебловим метеликом необхідно починати восени

Післязбиральні рештки, залишені в полі після збирання кукурудзи, є дуже хорошим сховищем для стеблового метелика. Саме тут зимують гусениці шкідників.

Стебловий метелик зимує у вигляді гусениць, які знаходяться в необрізаних залишках кукурудзи, а також у стеблах бур’янів — при кореневищі, пише growhow.in.ua.

Якщо залишити післяжнивні рештки в полі після збирання кукурудзи до весни, це призведе до появи численних шкідників у наступному році. Боротьба з ними повинна розпочатися ще восени, знищуючи середовище для проживання шкідника взимку.

Залишки після збирання кукурудзи необхідно ретельно подрібнити, на шматки не довше 10 см. Дрібна і рівномірна фрагментація залишків знищує деякі гусениці. Ті, що залишаться, навряд чи переживуть зиму.

Восени стеблового метелика добре знищує глибока оранка (на глибину близько 25 см). Крім того, стеблові залишки, що виступають, не повинні залишатися на поверхні поля. Оранка переміщує залишки врожаю разом з гусеницями досить глибоко в ґрунт, що навесні важко потрапити на поверхню.

Шкідник також зимує на бур’янах з грубим стеблом, і якщо є такі бур’яни поблизу поля, призначеного для посіву кукурудзи, їх також потрібно видалити.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується