Уперше в історії: «Укрзалізниця» готується до публічного продажу акцій

«Укрзалізниця» планує протягом найближчих тижнів публічно оголосити про старт підготовки до виходу на IPO — першої публічної продажу частини акцій компанії, а сам процес може зайняти від 1 до 3 років. Про це повідомив голова правління «Укрзалізниці» Євген Кравцов, пише «Телеграф».

«У найближчі кілька тижнів ми зможемо публічно оголосити, що стартував процес підготовки до виходу на IPO. Більш того, закріпимо це в документі серйозного рівня, який зробить цей процес незворотнім», — зазначив Євген Кравцов.

За його словами, на першому етапі не буде втрати мажоритарного пакету акцій з боку держави. А процес від моменту старту підготовки до моменту виходу на IPO може зайняти кілька років.

«Ми оцінюємо проміжок як мінімум рік. Але найімовірніше в районі 3 років. Це досить консервативний процес», — зазначив голова правління« Укрзалізниці ».

Він також підкреслив, що початок підготовки до виходу на IPO є відмінним механізмом реструктуризації компанії і оптимізації процесів.

«Якщо подивитися на приклад інших компаній, які проходили через процедуру IPO, то вони завжди підвищували свою ефективність, покращували управлінські процеси, підвищували якість послуг, а також знижували рівень корупції. Тому навіть сам процес підготовки, декларація виходу на IPO — це дуже великий плюс », — висловив свою думку Євген Кравцов.

Крім цього він вважає, що IPO — це найбільш правильний і ефективний механізм залучення приватного капіталу.

«Це дає можливість залучити кошти за найвищою ставкою. Зокрема, ціни за акцію. Також це не створює ризиків, як у випадку з одним стратегічним інвестором, який може впливати на державну компанію. IPO надає прозорий механізм контролю з боку власників міноритарних пакетів акцій», — підсумував голова правління компанії.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується