Незабаром в Україні запрацюють майже 3 десятки сімейних молочних ферм

В результаті реалізації проєкту “Створення сімейних молочних ферм” вже створено 17 молочних ферм в чотирьох областях України і ще 29 ферм запрацюють до кінця 2019 року. Про це повідомила фінансовий радник проєкту Людмила Іващук.

“Зараз працює 17 молочних ферм, в стадії завершення ще 29, які вже з кінця жовтня — в листопаді почнуть здавати молоко. На сьогодні проєкт діє в Рівненській, Хмельницькій, Волинській і Тернопільській областях.

Нашими партнерами є молокозаводи, з якими ми працюємо. Це Радивилівський молокозавод, “Молокія”, “Галичина”, підприємство “Хмельницька маслосирбаза”, — розповіла Людмила Іващук.

За її словами, ціна реалізації молока різна в залежності від регіону, але починається від 6 грн/л. Здорожчання молочної продукції в торговельних мережах не впливає на закупівельну ціну для виробника.

“На закупівельну ціну впливає сезонність. В осіннє-зимовий період, коли корови йдуть у запуск, кількість молока зменшується, тоді ціна більша. В літній період молокозаводи платять менше, тому є набагато більше пропозицій.

Але кількість поголів’я ВРХ скорочується у сільського населення, тому на закупівельну ціну сьогодні впливає лише той обсяг молока, який є на ринку”, — зазначає Людмила Іващук.

Щодня з 17 молочних ферм здають до 5 тис. л молока. Річний надій в середньому на одну корову становить 4 тис. л молока.

“У планах проєкту — відкрити до тисячі сімейних молочних ферм у різних областях України. Для цього потрібні донори та спонсори”, — резюмувала Людмила Іващук.

 

Дізнавайтеся більше про новітні ідеї, тренди та технології агробізнесу на конференції від агромедіа-агентства Sapienza “Збільшення прибутків в агробізнесі“, яка відбудеться 29 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgroPortal.ua

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується