На Черкащині садівник вирощує десятки видів екзотичних рослин

Костянтин Опарин з м. Черкас вирощує декілька сортів лимонів, лайм, памело, мандарини, апельсини, інжир, каву, бергамот, ацеролу, гранати, ківі та багато інших екзотичних фруктів. Усього в колекції садівника налічується близько 50 видів екзотичних рослин. Методом проб та помилок, через ряд невдач чоловік здобув необхідний досвід та знання, які дозволяють йому у своєму будинку вирощувати екзотичні плоди з усього світу, пише vycherpno.ck.ua.

«Для наших умов та клімату підходять лише самозапильні рослини. Для того щоб рослини плодоносили їм потрібні фосфор, калій, а для росту — азот. При грамотній підкормці з рослини, що росте у горщику, можна зібрати кількакілограмовий урожай фруктів», — ділиться черкаський садівник.

Сьогодні Костянтин використовує професійні добрива, раніше намагався підживлювати, натуральними, однак такі добрива не передбачені для рослин у горщиках, де немає необхідних бактерій, які є у відкритому ґрунті, тож таке підживлення може мати небажані наслідки. Так само Костянтин не радить садити рослини у магазинні ґрунти. Землю для свого саду готує сам. Для цього бере ґрунт з-під листового дерева, наприклад акації, та додає ґрунт з-під сосни, у якому містяться речовини бактерицидної дії та змішує їх.

«Краще недодобрити, ніж перегодувати рослину». Він запевняє, часто люди надмірною турботою — поливом, живленням, лікуванням, оприскуванням, переставлянням рослин з одного місця в інше просто знищують їх.

З досвіду садівника, найтиповішими їх хвороб та шкідників є щитівка та павутинний кліщ. Якщо не лікувати рослини, то протягом пів року ці захворювання їх знищать. Достатньо придбати спеціалізовані препарати та обробити рослини. Найнебезпечнішою для екзотичних рослин є фітофтора кореневої системи. Боротися з нею складно, але можливо.

Частину вирощених саджанців Костянтин Опарин реалізовує. Разом із саджанцями він за потреби підтримує нових господарів консультаціями та порадами.

Окрім екзотичних рослин, чоловік займається ще й виноградарством. У нього півсотні сортів. Є такі, що мають ягоди завбільшки з невелике куряче яйце, а виноградне гроно може важити по кілька кілограм.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується