Інвестиції у виноградарство окуповуються за 3-4 роки — садівники

У ФГ «Гроно Галичини» у Жовківському районі на Львівщині брати Косачі вирощують понад 60 сортів винограду, більшість з них — української селекції.

Наразі у сімейному господарстві виноградом засадили 3 га землі, але планують поступово збільшувати виноградник до 10 га. Про це з посиланням на сільськогосподарський дорадчий центр «Фермерська Країна» пише seeds.org.ua.

Зі слів садівників, виноград — це цікава культура, непримхлива для вирощування, якщо її повністю зрозуміти. З нею можна пів року працювати, а пів — відпочивати. Іван Косач переконує, якщо виноград правильно доглядати, то він може плодоносити до 150 років.

 

«Для інвестицій в один гектар винограднику потрібно від 200 до 250 тис. грн. Оптимальна посадка: міжряддя — 3 м, а між саджанцями — 2 м. На Львівщині з одного гектара можна зібрати понад 20 тонн винограду. На гектар йде 2 тис. кущів, а з одного куща збирають мінімум 10 кг. Виноград тільки з третього року починає плодоносити, тому всі інвестиції повертаються за 3-4 роки», — йдеться у повідомленні.

 

Брати Косачі працю у винограднику називають своїм захопленням, але сподіваються, що в майбутньому до їхнього заняття приєднаються діти. Тоді це буде сімейна справа.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується