Напередодні запровадження ринку землі в Україні МЕРТ хоче максимально спростити доступ агробізнесу до кредитів

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України планує створення Фонду часткового гарантування кредитів, який спростить отримання кредитів тим підприємствам, які мають обмежені можливості у наданні застави.

Таку заяву зробив заступник Міністра Тарас Висоцький під час сьогоднішньої зустрічі з представниками ЗМІ, відповідаючи на запитання директора з розвитку УПОА Катерини Звєрєвої щодо спрощення доступу до кредитних ресурсів з боку держави для офіційно працюючих фермерів, з тим, щоб вони мали доступ до позик для розвитку власного бізнесу. 

За словами Тараса Висоцького, на сьогоднішній день вирішення питання доступу до фінансування для малих виробників є в пріоритеті для профільного міністерства. При цьому, мова йде про різні сегменти малого агробізнесу.

Напередодні відкриття ринку землі в Україні МЕРТ активно комунікує з банками, щоб запустити нову модель кредитування агробізнесу, максимально спростивши цей процес.

“Ми хочемо вийти на модель: 1 сторінка – 3 кроки, бо стільки треба зробити для того, щоб малі виробники змогли отримати фінансування”, – запевнив Тарас Висоцький.

“Що для цього потрібно зробити? Зазвичай малі виробники, навіть офіційно працюючі, мають обмежений ресурс застави. Відповідно ми зараз напрацьовуємо запуск фонду часткового гарантування кредитів, який спростить отримання кредитів для підприємств у яких обмежена можливість у наданні застави. Цей фонд якраз братиме всі ці ризики – у випадку дефолту вони страхуватимуться, і з цього фонду компенсуватимуться.

Другий момент. Ми вбачаємо що запровадження обігу земель, під які ми плануємо держпідтримку – компенсацію відсоткових ставок, нам теж допоможе.

Малий виробник зможе взяти фінансування під основний ресурс – під землю, по доступній ставці, і якщо нема застави цей Фонд допоможе. Ця модель має спрацювати і запустити нарешті фінансування малих чи мікродрібних виробників”, – переконаний Тарас Висоцький.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується