Визначено окупність вирощування полуниці за гідропонним методом в теплиці

0 45

Щорічно в країні споживається близько 70 тис. тонн полуниці. Сучасні технології дозволяють вирощувати цю ягоду в тепличних умовах цілий рік.

Бізнес-план організації тепличного комплексу по вирощуванню суниці садової площею один гектар підготували аналітики Pro-Consulting.

За розрахунками його спорудження коштуватиме близько 3 млн доларів. Крім витрат на теплиці, гроші знадобляться на інші, менш місткі, але не менш важливі елементи майбутнього підприємства. У теплиці будуть вирощуватися ремонтантні сорти полуниці гідропонним методом. Це дозволить збирати кілька врожаїв протягом року.

Оскільки теплиця є досить енергоємним підприємством, особливо в холодну пору року, то основні операційні витрати будуть йти за статтею оплати електроенергії та палива для обігріву. Друга по ємності стаття витрат — це зарплата персоналу підприємства.

Відповідно до фінансових розрахунків, виконаних в рамках бізнес-плану організації підприємства з вирощування суниці садової гідропонним методом, щорічний дохід даного господарства становитиме 1,5-2 млн доларів, що дозволить окупити всі вкладені в його створення кошти протягом трьох з невеликим років.

За таких умов рентабельність інвестицій за період реалізації проекту становитиме не менше 140%.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується