Зеленський доручив підготувати план реструктуризації «Укрзалізниці»

Президент України доручив Кабінету міністрів і Міністерству інфраструктури до кінця 2019 року підготувати план реструктуризації АТ «Укрзалізниця», який повинен передбачати лібералізацію ринку локомотивної тяги. Про це йшла мова на зустрічі президента з членами уряду, керівництвом ВРУ і правоохоронних органів, пише ЦТС.

«Підготувати план реструктуризації “Укрзалізниці”, зокрема, з метою лібералізації ринку локомотивної тяги і підвищення прозорості та ефективності діяльності УЗ. Термін — до кінця 2019 року», — заявив Володимир Зеленський.

В “Укрзалізниці” оперативно відреагували на ініціативу президента і вже заявили про готовність підготувати відповідний план.

«План реструктуризації “Укрзалізниці”, який передбачає поділ компанії на трьох операторів: інфраструктурного, вантажного і пасажирського + виробничий блок, буде готовий до кінця року. Доручення Володимира Зеленського виконаємо вчасно”, — заявив голова правління АТ УЗ Євген Кравцов.

Він пояснив, що покроковий план стане частиною реалізації Стратегії УЗ, узгодженої Кабінетом міністрів і затвердженої наглядовою радою ще в червні 2019 року.

«Далі, після доопрацювання та затвердження плану наглядовою радою, ми почнемо конкретні кроки під контролем уряду», — заявив Кравцов.

Він додав, що планується, що майбутня модель передбачатиме те, що інфраструктура залишиться в державному регулюванні, а пасажирські і вантажні перевезення будуть здійснюватися на ринкових умовах.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується