В Україні «ускладнили роботу» рейдерам

Відкриті дані про юридичних осіб почали публікувати щодня, а скаргу в Антирейдерський комісію можна подати онлайн.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет на своїй сторінці у мережі Facebook

«Міні-перемога-1. Ми домоглися того, що відкриті дані про юридичних осіб (ЄДР) почали публікуватися щодня, а не щотижня», — написав Дубілет.

За його словами це важливо, тому що часто рейдерство виражається в тому, що у компанії раптом помінялися власник або директор в той час, як реальні власники про це нічого не знають. В Україні є кілька компаній, які дозволяють безкоштовно відстежувати такі зміни — OpenDataBot, ПриватБанк, YouControl, Liga, Vkursi.

«Якщо раніше жертва рейдерства могла дізнатися про несподівані зміни в своїй компанії з запізненням до тижня (за цей час компанію можуть “віджати” ще більше — забрати активи, перепродати і т.д.), то тепер затримка буде до одного дня», — відмітивДубілет.

Міністр рекомендує власникам бізнесу безкоштовно підписатися на один з цих сервісів, щоб «спати трохи спокійніше».

Дубілет також повідомив, що інформування про зміну даних тепер працює для всіх компаній, а не тільки для передплатників.

«OpenDataBot тепер розсилає СМСки за всіма, по кому відбулися зміни (телефон береться з того ж ЄДР, тому важливо, щоб там були реальні контакти), а ПриватБанк — по всім своїм клієнтам», — додав Дубілет.

Міні-перемогою другою він назвав запуск можливості подавати скарги в Антірейредскую комісію в електронній формі через iGov .

За його словами, тепер не потрібно наймати юристів для підготовки великого пакета документів і чекати його розгляду. Досить заповнити форму на iGov, «яку майже неможливо заповнити так, щоб її відхилили за формальними ознаками».

Дубілет також зазначив, що її можна заповнити навіть без юристів, і вона надходить в роботу комісії миттєво.

«Таким чином, якщо у кого-то віджали бізнес, то тепер бізнесмени: 1. Чи можуть дізнатися про це набагато раніше. 2. Оперативно подати скаргу в комісію, яка майже відразу може провести засідання і “відкотити” шахрайську оборудку», — написав Дубілет.

Джерело https://agravery.com

Відповісти

Ваш email не публікується