Дрони та безпілотники суттєво спрощують агровиробництво — фермер — SuperAgronom.com

Дрони та безпілотники дозволяють суттєво спростити життя аграріям. Їх ефективно використовувати для обміру полів, моніторингу стану посівів та внесення трихограм. Так вважає фермер Вадим Янчук, в користуванні якого перебуває 1,3 тис. га земель, пише uatv.ua.

 

«Дозрівання ріпаку, наприклад, можна визначити тільки за допомогою дрона. Якщо в поле, де вирощують кукурудзу або соняшник, ще можна зайти, то в ріпак ви не зайдете ніяк: він дуже густо росте. Або ж доведеться ламати стебла, тим самим пошкоджуючи культуру. Коли причіпний обприскувач рухається полем, він створює технологічні колії, а дрон все це буде робити з повітря, і при цьому сільгоспкультура залишиться неушкодженою», — каже фермер.

 

Персональним інструментом фермера може бути невеликий дрон-квадрокоптер, за допомогою якого можна візуально оцінювати стан своїх посівів, дивитися, що відбувається на полі. Також безпілотник може виконувати охоронну функцію.

 

«Якщо говорити про більш просунуті технології, такі як точний обмір полів, внесення трихограми, супровід циклу вегетації, то тут потрібні професійні інструменти, які використовуються спеціалізованими фірмами, що надають послуги фермерам», — говорить головний конструктор дронів Вадим Колесніченко.

 

Багато хто уявляє дрон як маленький квадрокоптер, але існують також дрони-літаки. Вони прості в експлуатації і не вимагають від оператора спеціальних навичок. Спеціалізована програма дозволяє внести контури поля, після чого літак запускається і всю роботу робить автоматично.

 

«Цикл, під час якого потрібно використовувати дрони, виключає хіба що зиму, коли лежить сніг. Навесні вже можна дивитися, як перезимували культури; обмір полів краще робити, коли немає вегетації. Травень і червень — це оцінка циклу вегетації рослин, з червня по липень — внесення трихограми, прогнозування врожайності, серпень — оцінка стану польових робіт зі збору врожаю, вересень — обмір нових полів, якщо поля змінюються, і внесення трихограм, щоб позбутися від шкідників на майбутній рік. Тобто цикл використання дронів починається у березні, а закінчується в жовтні», — зауважив Вадим Колесніченко.

 

За його словами, дрони, які виготовляються в Україні за технічними характеристиками не поступаються іноземним. Наша держава регулярно представляє свої безпілотники на виставках в Німеччині, Туреччині, Польщі, країнах Балтії. Також вітчизняні дрони експортуються у низку країн.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується