Вирощування винограду в теплицях окуповується за 3 роки — агроном — SuperAgronom.com

У ТОВ «Аврора», що у Запорізькій області у вирощування столового винограду у теплицях вклали 70 тис. доларів. Кошти повернулися вже через 3,5 роки.

Про це повідомила агроном господарства Євгенія Нікітюк, передає agrotimes.ua.

За її словами, у 2011 році сільгосппідприємство встановило шість неопалюваних теплиць по 0,045 га кожна. Сукупна вартість споруд склала 60 тис. доларів. У теплицях планували вирощувати овочі. Але від них відмовилися й висадили виноград. Ще 10 тис. доларів витратили на обладнання та саджанці.

Для пришвидшення отримання прибутку насадження ущільнили полуницею. У кожній теплиці було висаджено 100 кущів винограду та 1,5 тис. кущів полуниці.

 

«Виноград у теплицях отримуємо в середині літа. Від продукції відкритого ґрунту він відрізняється вищою урожайністю та якістю. Поточні витрати на його вирощування нижчі. У міжряддях можливе вирощування ранньостиглих культур: полуниці, часнику, редису, цибулі. Навіть в екстремальні роки отримуємо гарантований урожай винограду, не зважаючи на обледеніння кущів, безсніжні зими з морозами, значну кількість опадів», — зауважила агроном.

 

Перший урожай полуниці дав 250 г ягід з куща, валова виручка з однієї теплиці склала близько 2 тис. доларів. На другий рік врожайність полуниці зросла до 500 г ягід з куща. На третій рік врожайність полуниці знизилася, а виноград вступив у фазу плодоношення — 5-7 кг з куща. Виноград продали по 3-4 долари/кг.

Через три з половиною роки капітальні витрати окупилися.

На п’ятий рік полуницю вивели з обороту, а урожайність винограду зросла до 15-25 кг з куща. З однієї теплиці зібрали 2,5-3 тонн винограду. Але ціна реалізації у 2015 році знизилася до 1-1,5 доларів/кг.

 

«Для малих фермерів, які мають 2-3 га, вирощування винограду в закритому ґрунті є найбільш оптимальним варіантом господарювання», — підсумувала Євгенія Нікітюк.

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується