Цього року в Україні можливе зростання чисельності мишоподібних гризунів

Мишоподібні гризуни є актуальними шкідниками в Лісостепу, на Поліссі, а в останні роки і в областях Степу. Особливо небезпечні для посівів – полівка звичайна або сіра та миша польова. Погодні умови осені 2018 року виявилися сприятливими для розвитку та поширення цих фітофагів, пише agrotimes.uа.

Їхня чисельність хоча дещо й зросла проти попереднього року, проте на більшості площ не перевищувала економічного порогу шкідливості 3-5 колонії/га.

За осінніх обстежень середня чисельність на орних землях становила 1,4 колонії/га, відповідний показник на посівах озимини (під урожай 2019 року) був у межах 0,33 колонії/га, хоча подекуди й траплялися осередки (загалом по краях полів) із чисельністю 4-8 колонії/га.

Найбільше мишоподібних гризунів, як і завжди, спостережено на багаторічних травах і неорних землях – до 2,6 колонії/га, в осередках подекуди 6-12 колоній/га.

Існує висока ймовірність того, що 2019 року за сприятливих погодних умов чисельність мишоподібних гризунів зростатиме, особ ливо в центральних, західних, а подекуди і в північних областях.

Для запобігання загрозам посівів треба постійно проводити моніторинг стану їх популяцій.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується