Ліван увійшов в ТОП-10 країн-імпортерів українського борошна

Україна є ключовим постачальником пшеничного борошна до Лівану. Так, згідно з оцінками International Trade Center, за підсумками 2018 року, Україна посіла другу позицію серед постачальників продуктів в дану країну з обсягом поставок понад 4,6 тис. тонн, поступившись тільки Туреччині, яка експортувала торік до Лівану 19,7 тис. тонн борошна, повідомляє АПК-Інформ.

Крім Туреччини, конкуренцію Україні у поставках до Лівану складають Нідерланди, Франція і Німеччина. Але за ціною саме українська продукція є найбільш привабливою. Зокрема, за підсумками 2018 року середньозважена вартість борошна, що поставляється з Туреччини до Лівану, оцінюється в 322 USD за тонну, тоді як для українського борошна даний показник склав всього 282 USD за тонну.

Згідно з оцінками аналітиків, у липні 2019 року з України до Лівану було експортовано 475 тонн пшеничного борошна, що хоч і виявилося на 21% менше показника аналогічного місяця попереднього року (601 тонна), але практично в 3,5 рази перевищує результат липня 2017 року (137 тонн).

Зазначимо, що за підсумками 2018/19 МР (липень-червень) Ліван увійшов в ТОП-10 країн-імпортерів українського борошна, закупивши понад 5,7 тис. тонн даної продукції (близько 2% від загального експорту з України). Даний показник виявився на 36% більше, ніж в попередньому сезоні (4,2 тис. тонн).

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується