Експерт розповів, як захистити озимий ріпак від переростання восени — SuperAgronom.com

Своєчасність та ефективність проведення осінніх технологічних операцій прямо впливає на закладання майбутньої врожайності ріпаку. Важливе значення у технології вирощування культури має осіннє внесення фунгіцидів.

Окрім захисту від небезпечних збудників хвороб, окремі препарати мають додатково рістрегулюючу функцію, що є важливим для входження ріпаку на перезимівлю в оптимальній фазі, повідомляють в UKRAVIT.

«Осіннє внесення фунгіцидів має велике значення у технології вирощування ріпаку озимого. Фунгіцидна обробка у відповідні фази не лише контролює широкий спектр захворювань, а й сприяє формуванню невеликих рослин із пласкою розеткою листків, запобігає видовженню кореневої шийки і надмірному підняттю точки росту над поверхнею ґрунту, допомагає кращому розвитку кореневої системи та глибшому проникненню її у ґрунт. В комплексі це суттєво знижує ризик вимерзання ріпаку, що прямо впливає густоту стояння після перезимівлі та на врожайність культури», — розповідає Олександр Мигловець, керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT.

При вирощуванні озимого ріпаку фахівець рекомендує застосовувати високоефективний фунгіцид із рістрегулюючими властивостями Унікаль (тебуконазол, 250 г/л). Він швидко проникає в рослину і контролює такі небезпечні захворювання ріпаку, як фомоз, борошниста роса, альтернаріоз, циліндроспороз. Фунгіцид забезпечує одночасно чітко виражений «стоп-ефект» і пролонговану захисну дію й при цьому знижує висоту рослин, уповільнює ріст вегетативної маси та сприяє інтенсивному розвитку кореневої системи культури.

За ранніх же строків посіву, а також за значного переростання рослин експерт радить додавати до препарату Унікаль регулятор росту Берегиня (хлормекват-хлорид, 700 г/л). Він запобігає переростанню рослин ріпаку в осінній період, покращує перезимівлю, а також сприяє додатковому утворенню бічних пагонів. Препарат активно засвоюється як через листя, так і через кореневу систему і вже за годину після внесення не змивається дощем, тож є економічно вигідним рішенням для догляду за ріпаком.

«Бакова суміш Берегиня + Унікаль надійно захистить ваші посіви від грибкових захворювань і забезпечить оптимальну архітектоніку рослин для успішної перезимівлі», — підсумував Олександр Мигловець.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується