До третини врожаю кавуна Херсонщина ризикує втратити через спеку — SuperAgronom.com

В пік достигання кавуна у регіоні панує спека, коли денна температура повітря у степу сягає 40°С. У таких умовах достиглий кавун треба забирати з баштану чимшвидше, бо за три-чотири дні він ризикує запектися у власній оболонці.

Тим часом, з полів забрати вдається далеко не все: оптових покупців недостатньо, а вивозити солодку ягоду самотужки не кожен аграрій «подужає», пише newday.kherson.ua.

 

«Чимало власників баштанів нині перейшли на вирощування тонкокорих сортів імпортної селекції. Вони й справді солодші та привабливіші для покупця, ніж відомі ще з часів СРСР сорти Астраханський, Мелітопольський, Княжин тощо. Але є й суттєвий недолік: «новачки» не такі витриваліші на спеку. І якщо такі кавуни вчасно не забрати з поля, від 30 до 40% врожаю можна списати у втрати», — розповідає голова ФГ «Зоря Каховщини» Леонід Кириченко

 

Урожай баштанних аграрії Таврії нині ладні віддавати задешево, аби заробити хоч щось. І комерсанти цим охоче скористалися: гуртові ціни на солодку ягоду миттю впали.

 

«За кілограм кавуна нині дають копійок п’ятдесят, і то оптовиків із своїми фурами ще пошукати треба. Між тим, собівартість баштанних доходить до 80-90 копійок/кг. Виходить, продавати їх селяни зараз «приречені» собі на збиток», — зазначає Леонід Сиваков, директор сільгосппідприємства у селі Клини Олешківського району Херсонщини.

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується