Заборона використання гліфосату в Австрії суперечить законодавству ЄС

0 6

Австрійська заборона на використання гліфосату не відповідає чинному законодавству ЄС. Наразі активна речовина дозволена до використання в ЄС, через що, може застосовуватися в тому числі і на території Австрії.

Повна заборона на використання гербіцидів з активним інгредієнтом гліфосатом, яка була прийнята на початку липня 2019 року в Австрії в Національній раді, порушує чинне законодавство ЄС. Про це заявив Вітяніс Андрюкайтіс, єврокомісар з питань здоров’я і безпеки харчових продуктів, пише topagrar.com.

«Комісія продовжила дозвіл на використання гліфосату ще на 5 років — до 15 грудня 2022 року. Підставою для цього є наукова оцінка, яка дозволяє з упевненістю припустити, що засоби захисту рослин, що містять гліфосат, можна використовувати без будь-яких проблем за умови дотримання всіх запропонованих захотів безпеки», — прокоментував єврокомісар.

За його словами, згідно з Директивою про стале використання ЗЗР, держави-члени ЄС мають право вжити заходів для обмеження певних засобів захисту рослин для непрофесійних користувачів з метою запобігання небезпечному поводженню з ними.

«Австрія ще не повідомила про проект законодавчого акту, який забороняє розміщення на ринку засобів захисту рослин, що містять гліфосат, тому в даному випадку існує порушення законодавства ЄС, якщо міра, про яку слід було повідомити Комісію ЄС, була прийнята без попереднього повідомлення. Така заборона суперечить чинному законодавству ЄС», — наголосив Вітяніс Андрюкайтіс.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується