Саранові заселяють нові території України — SuperAgronom.com

0

Небезпечними шкідниками в умовах України є саранові, особливо стадні види, яким властиві періодичні масові розмноження. Наразі спостерігається переміщення зони їх поширення на Північ.

Зазвичай вогнища з максимальною чисельністю цих фітофагів збігаються із зонами, де сума активних температур (понад 5°С) становить 3000°С і більше, пише agrotimes.ua.

Найбільшу чисельність саранових в Україні реєструють у південних і південно-східних областях (Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Донецькій, Луганській і Дніпропетровській).

Протягом останніх років тенденція до підвищення їхньої чисельності, особливо небезпечного італійського пруса, коригується несприятливими гідротермічними умовами в період відродження і розвитку молодших віків й аномально високими температурами повітря та поверхні ґрунту в період яйцекладки (кінець липня — серпень).

За сприятливих погодних умов цього року в осередках Степу та подекуди областей Лісостепу, де було виявлено високий рівень їх чисельності, можливі спалахи чисельності насамперед на неорних землях, у лісосмугах, прилеглих посівах багаторічних трав, просапних, овочевих культурах.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується