В Україні відкрили геодані для громадян — АГРОПОЛІТ

0 457

В Україні запустили перший портал відкритих геопросторових даних для громад, який дозволить прискорити процес оформлення земельних ділянок (він сьогодні триває від 70 до 394 днів). Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

«В Україні запустили перший портал відкритих геоданих для громад. Це перший інструмент для розумного управління громадами. Він містить понад 100 датасетів, 40 джерел та 13 порад щодо їх застосування», – сказано в повідомленні.

У прес-службі нагадали, що раніше дані про економічний розвиток, промисловість, рекреаційний потенціал, забудову, актуальні та високоточні дані про грунти, сільськогосподарські культури – все те, що потрібно кожній громаді для прийняття різних рішень і подальшого розвитку – були розкидані по різних джерелах.

 

Для розв’язання проблеми пошуку цілої низки даних, що мають конкретну географічну локалізацію, команда проекту 2Е-рішення для громад» створила GIS-DATA портал. Він поєднує в собі просту, структуровану за рубриками добірку геопросторових шарів (ГПШ) та різних аналітичних Е-рішень, спрямованих на інноваційний розвиток суспільства та наповнення місцевих бюджетів, – цитує прес-служба міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка.

 

Він зазначив, що впровадження таких аналітичних Е-рішень дозволить громадам збільшити надходження до бюджету, ефективно управляти своїми активами, розв’язувати екологічні проблеми, моніторити навколишнє середовище, прогнозувати розвиток несприятливих погодних явищ та керувати мережею соціальної інфраструктури.

Нагадаємо 3 вектори розвитку земельної реформи. 

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується