ПРОГНОЗ: Урожай плодів і ягід в Україні в 2019 може скоротитися на чверть

0 24

Урожай плодів і ягід в Україні в поточному сезоні може скоротитися на чверть у порівнянні з попереднім через несприятливі погодні умови.

Так вважає голова Української асоціації аграрного експорту Дмитро Крошка, передає іnterfax.com.ua.

«Майбутній сезон однозначно стане менш врожайним в порівнянні з попереднім. Ми можемо побачити на чверть зниження виробництва в промислових господарствах, кісточкових і ягідних культур, які традиційно вирощуються в Україні. Виробники скаржаться на дощову весну, посушливе літо, за рахунок швидких перепадів температур — град. Попереду ще два місяці, які за рахунок погодних умов будуть, як лотерея, для виробників зерняткових культур», — повідомив він.

За словами Крошки, урожай яблук в Україні в поточному сезоні від промислових виробників може скоротитися на 30%.

«Якщо в 2018 році ми збирали 655 тис. тонн яблук різної якості і різних сортів, то сьогодні загальний вал ми очікуємо на рівні 460 тис. тонн, що однозначно матиме вплив на весь ринок і виробництво продуктів, які є похідними, зокрема», — вказав глава асоціації.

У 2018 році промисловці зібрали 45 тис. тонн кісточкових культур, в цьому році урожай може скласти близько 38 тис. тонн.

«Ми очікуємо падіння виробництва традиційних ягідних культур в Україні через погодно-кліматичні умови з 26 тис. тонн до 23 тис. тонн. Поряд з цим за рахунок вступу в плодоношення істотних площ лохини обсяги виробництва цієї культури будуть збільшені. У минулому році ми зібрали близько 3 тис. тонн цієї культури, в цьому році вийдемо на 4 тис. тонн, що для українського ринку є значним, і прогнозуємо, що за підсумками майбутнього маркетингового року вийдемо на зростання експорту», — сказав Дмитро Крошка.

Він зазначив, що логічним на цьому тлі буде зростання цін на весь асортимент виробленої в Україні плодово-ягідної продукції. Найбільш відчутним може стати зростання ціни на яблука, при цьому ціна на лохину може залишатися стабільною або навіть знизитися. У той же час залишається невідомим співвідношення високого і низького якості зібраного врожаю плодово-ягідних культур в структурі виробництва.

Джерело https://agravery.com

Відповісти

Ваш email не публікується