Ягідники визначили, які сорти суниці садової краще підходять для української землі – Seeds

Червень – традиційна пора не тільки для збору врожаю суниці садової, але і час “роботи над помилками” для садівників. Які сорти ягоди дали найбільшу врожайність в поточному році, а які не зовсім придатні для вирощування в кліматичних умовах України розповів директор з розвитку ТОВ “Фрутек” Олег Босий.

“Якщо висадити плантацію рано навесні, вже в рік посадки цілком реально отримати повний комерційний урожай, в залежності від сорту і догляду, він може становити від 0,6-0,8 до 1,2 кг товарної ягоди з рослини. Ініціація генеративних бруньок ремонтантних сортів не залежить від тривалості світлового дня, тому їх цвітіння і плодоношення тривати весь сезон до осінніх заморозків”, – розповідає Олег Босий.

У Європі та США ремонтантні сорти суниці в основному використовують для отримання врожаю тільки один сезон, щороку висаджуючи нову плантацію. Це пов’язане з тим, що при постійному плодоносінні рослина виснажується і, не накопичивши достатню кількість вуглеводів для перезимівлі, часто гине взимку.

До того ж, ремонтантні сорти утворюють менше вусів і рослина розростається за рахунок численних додаткових ріжків. В результаті, на наступний рік рослина формує занадто багато квітконосів, що негативно впливає на розмір ягоди, а відтак і товарності продукції та продуктивності збору ягоди.

За словами фахівця, для ефективного використання плантації ремонтантної суниці другий сезон необхідно включити до технології виробництва кілька прийомів:

Видалення з рослин всіх квітконосів з недоспілою ягодою восени, після перших заморозків. Якщо їх залишити, взимку, в період відлиг, інфекція від гниючої ягоди може поширитися на основу рослини. Після видалення квітконосів плантацію бажано обробити фунгіцидами (наприклад топсин-М).

Добре допоможе укриття рослин на зиму соломою або агроволокном. Плантацію необхідно вкрити до випадання снігу, але, бажано, після замерзання верхнього шару грунту.

Зачистка старого листя і нормування ріжків ранньою весною. Бажано на кожній рослині залишити в середньому по три ріжка, виламавши інші. Після такої операції дуже бажано провести обробку топсин-М для швидкого загоєння ушкоджень і профілактики захворювань.

Внесення через систему крапельного зрошення фосфіт-містких добрив, які будуть сприяти швидкій регенерації кореневої системи рослини.

Паттерн плодоношення торішньої плантації суниці буде істотно відрізнятися від плодоношення першого сезону. Перша хвиля плодоношення, з генеративних бруньок, які ініційовані ще в минулому сезоні, буде збігатися з плодоношенням ранніх червневих сортів. Після цього рослині потрібен час для ініціації нових бруньок, тому друга, більш тривала хвиля, почнеться не раніше, ніж за 4-6 тижнів.

Виробникам важливо розуміти, що більш висока продуктивність ремонтантних сортів вимагає ретельного догляду, особливо щодо харчування і захисту від хвороб і шкідників протягом усього сезону.

Тому ремонтантні сорти не призначені для вирощування в екстенсивних технологіях або технологіях органічного виробництва.

За словами Олега Босого, нещодавно ТОВ “Фрутек” зареєструвало в Україні кілька сучасних ремонтантних сортів суниці селекції CIV (Консорціуму Італійських розплідників), які дуже популярні серед виробників в Нідерландах, Німеччині та Великобританії.

“Нові сорти Мурано і Віваро відрізняються високою продуктивністю, відмінними смаковими якостями і успішно пройшли сортовипробування в грунтово-кліматичних умовах України”, – розповідає Олег Босий.

“До того ж, в інших країнах, ці сорти успішно використовуються для вирощування в технологіях закритого грунту, в органічних субстратах в плівкових теплицях тунельного типу”, – відзначає директор з розвитку ТОВ “Фрутек”.

За словами фахівця, українські виробники починають все більше цікавитися такими технологіями, які вимагають більш високих інвестицій в інфраструктуру виробництва, але дозволяють отримати стабільний прогнозований урожай продукції високої якості, придатний для експорту в свіжому вигляді.

SEEDS.org.ua за інформацією  East-Fruit

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується