Через рясні опади український часник втрачає якість – Seeds

Надлишок вологи негативно вплинув на якість українського часнику. Про це в ексклюзивному інтерв’ю для SEEDS розповів керівник групи компаній “Best Garlic” Михайло Сорока.

“Перезимував часник добре – зима була м’яка і вимерзання не було. Однак тепла зима тягне за собою і певні проблеми: разом з часником зимують бур’яни, хвороби, шкідники… І всі вони теж добре перезимували.

За моєю інформацією весна для всіх пройшла біль-менш рівненько. Дощило, не було проблем з подачею води – її на півдні України дали достатньо рано. У першій половині, коли часник бурно ріс, мав активну вегетацію, жодних нарікань не було”, – зазначив Михайло Сорока.

“Однак у другій половині травня, починаючи з західних регіонів пішли недоречні опади. Як результат – маємо надлишок вологи, який потягнув за собою певні проблеми.

На ринок вже виходить часник не зовсім високої якості – частина товару вже зіпсована. По-перше це грибкове захворювання. І причина не тільки у надлишку вологи.

В Україні часникова галузь знаходиться переважно в сегменті невеликих приватних господарств, там де не завжди можна і страхові обробки провести.

Однак надалі саме такі господарства впливають на формування ціни, а відсутність сховищ змушує всіх максимально рано виходити з продажами, що спричиняє обвал цін”, – каже експерт.

“Добре, що часник сам по собі має сильний імунітет і певний час він може сам протриматись проти хвороб і шкідників. Ще деякий час він може мати товарний вигляд, але в цей період вже сформувалися приховані проблеми, у латентній формі, які проявляться згодом, під час зберігання.

Виробникам про це відомо. Тому зараз вони намагаються швиденько все продати, знаючи – далі цей часник не лежатиме. Тим паче в Україні абсолютно відсутні спецсховища для часнику.

Навіть зараз на полицях магазинів можна спостерігати український часник в якого почорніла шийка, проблема з корінцями… Неозброєним оком видно що ці проблеми пов’язані з грибковими хворобами”, – додав Михайло Сорока.

SEEDS.org.ua

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується