Внутрішню акваторію Чорного моря нададуть в оренду для вирощування мідій – МінАПП

Держрибагентством спільно з Мінагрополітики розроблено проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про надання в користування на умовах оренди акваторії (водного простору) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей аквакультури (марикультури)».

Як повідомили Agri-Gator у МінАПП, зараз документ знаходиться на погодженні у центральних органів виконавчої влади.

Зазначається, що даний проект розпорядження є пілотним в Україні. Він дасть можливість суб’єкту господарювання взяти в оренду строком на 15 років акваторію внутрішніх морських вод Чорного моря для вирощування мідій. “На сьогодні саме розвиток марикультури мідій в акваторіях прибережних територій є найбільш реальним напрямком господарської діяльності, який може забезпечити постачання на внутрішній ринок цінних у харчовому відношенні і відносно доступних для широких верств населення продуктів”,- зазначили у профільному міністерстві.

«Вирощування мідій позитивно впливатиме на екологічний стан Чорного моря, оскільки вони мають природну властивість очищувати воду від шкідливих бактерій та хімічних речовин. Сподіваюсь, що після успішного старту проекту, бажаючих розпочати свій бізнес у цьому напрямі стане більше і розвитку марикультури в Україні бути!», – заявив Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов.

На початку діяльності одним із суб’єктів господарювання планується встановити три конструкції з вирощування мідій із подальшим їх збільшенням до 40 штук. Необхідність встановлення трьох експериментальних конструкцій пов’язана з потребою перевірки обраного механізму в умовах відкритого моря, оскільки у зимовий період часу для прибережної території Чорного моря характерним є замерзання та сильні шторми.

За попередніми підрахунками, кожна установка дозволить вирощувати протягом 18 місяців близько 14 тонн мідій. Таким чином, загальна продуктивність всієї мідійної ферми після впровадження її на повний цикл вирощування складатиме близько 300-350 тонн мідій на рік.

Agri-Gator

Відповісти

Ваш email не публікується