Стебловий метелик масово шкодить посівам кукурудзи на Прикарпатті — SuperAgronom.com

За даними моніторингу, проведеного спеціалістами управління фітосанітарної безпеки в Галицькому та Рогатинському районах на Прикарпатті відмічено літ та яйцекладку стеблового (кукурудзяного) метелика.

Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Для збереження урожаю кукурудзи спеціалістам господарств усіх форм власності рекомендується проводити постійний моніторинг посівів кукурудзи і при виявленні стеблового метелика, застосувати біологічні, або хімічні методи боротьби з шкідником.

«Оптимальними для реалізації потенційної плодючості метеликів будуть температури повітря 18-30°С та вологість понад 70%, для розвитку яєць сприятливими є температура 25°С та вологість повітря 90-100%. Окрім прямих втрат, пошкодження метеликом призводить до збільшення ураженості кукурудзи фузаріозом, за якого погіршуються посівні та харчові якості зерна», — зазначають фахівці.

Для обмеження шкідливості стеблового (кукурудзяного) метелика на початку та під час масового відкладання яєць фахівці рекомендують проводити випуск трихограми з нормою 50-100 тис. самиць, знищення бур’янів та квітучих нектароносів. Ураження яєць трихограмою сягає 60-75%. Ефективність трихограми залежить від погодних умов, біологічних показників комахи, чіткого дотримання регламентів, методики та технології застосування трихограми на конкретному полі.

У разі хімічної боротьби рекомендується застосувати препарати, відповідно до переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується