Дрібні фермери України тепер зможуть здійснювати смуговий посів – Seeds

Раніше вважалося, що смуговий посів для дрібних фермерів не доступний, оскільки агрегати, що призначені для цього потребують значних енергетичних витрат, не менше, як 300 сильного трактора. Однак науковці УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого розробили агрегат для смугового обробітку ґрунту СТА-4, який потребує зусилля 100-120 к.с.

Він може також дообладнуватися пристроєм для внесення мінеральних добрив. Досліди показали, що ця технологія переважає контрольний посів за врожайністю на 15-20%.

Про це йшлося під час четвертого тренінгу Польової школи фермера, яка діє в рамках проекту “Інтегроване управління природними ресурсами на деградованих ландшафтах степової та лісостепової зон України” проведеного українським офісом ФАО ООН під час Міжнародних днів поля у Дослідницькому.

В заході взяли участь фермери з усіх регіонів України, а також науковці УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, Білоцерківського аграрного університету.

Учасники тренінгу оглянули дослідні полігони, які закладені на полях УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, особливу увагу викликав Агроолімп, де випробовуються кілька технологій обробтіку ґрунту: оранка, дискування, глибоке рихлення, стріп-тіл.

Гості мали змогу ознайомитися з технічним набором, що в них використовується.

“Такі тренінги дуже корисні. Але потрібні адміністративні або економічні засоби, аби стимулювати аграріїв до застосування науково обґрунтованих сівозмін, використання ґрунтозахисних технологій”, — вважає заступник директора УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого Микола Новохацький.

SEEDS.org.ua за інформацією infoindustria

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується