Головні новини тижня від AGRI-GATOR (03.06 – 07.06)

0 30

Закон про сільськогосподарську кооперацію, відтермінування накладення штрафів за зберігання аграріями пального без ліцензування, завершення весняно-польових робіт, введення в експлуатацію найбільшого у Східній Європі заводу з виробництва крохмалю, дорожня Карта розвитку ягідництва України, зниження цін на яблука та цибулю, одноразовий посуд з кукурудзи, баранець Пушкін та інші цікаві новини за тиждень від AGRI-GATOR. 


АГРОПОЛІТИКА ТА СПІВПРАЦЯ

4 червня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект №6527-д «Про сільськогосподарську кооперацію», на прийняття якого вже давно чекали малі та середні аграрії. За відповідне рішення проголосували 233 народних депутата.

 

Верховна Рада вкотре відклала розгляд законопроекту №9022 щодо ідентифікації та реєстрації тварин.

 

У Раді проголосували за відтермінування накладення штрафів за зберігання аграріями пального без ліцензування до 31 грудня 2019 року. Законопроект підтримали 239 нардепів.

 

6 червня Верховна Рада України прийняла проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу в сфері технічного регулювання» (№10183). Прийнятий закон зробить великий крок до відкриття так званого «промислового безвізу» і відповідно спростить доступ української промислової продукції на ринки ЄС.

 

Китайські експерти упродовж тижня перевірятимуть систему державного контролю за виробництвом м’яса великої рогатої худоби.

 

У Києві в рамках XXI Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2019» аграріям презентували громадське об’єднання «Агропродовольча рада». Метою організації є захист інтересів аграрного комплексу на регіональному, національному та міжнародному рівнях.

 

З 1 червня 2019 року набули чинності обмеження з боку Росії на поставки в Україну дизельного палива, нафти і масел. Імпорт палива з Росії не зупинено, але істотно знижений – по дизельному паливу він скоротився в 4 рази.


УРОЖАЙ-2019

Українські аграрії завершили весняно-польові роботи. За попередніми даними, вся посівна площа сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарствах під урожай 2019 р становить в межах 27,7 млн. ​​га або на рівні 2018 року.

 

Сільськогосподарські підприємства на 100% забезпечені ЗЗР для проведення робіт із захисту посівів сільськогосподарських культур.


ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

Україна погодила ветеринарний сертифікат на експорт риби та рибних продуктів до Сербії. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

 

Пропозиція імпортного шоколаду в Україні зростає, а загальний обсяг імпорту в січні-квітні зріс на 14% у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. Про це свідчать результати дослідження UFEB.

 

Станом на 3 червня Україна експортувала 269,6 тис. тонн борошна, що на 31,7% менше показника аналогічного періоду минулого року (394,6 тис. тонн).

 

На Білорусь та Молдову припадає 96% усього експорту української свіжої суниці садової. В натуральному вираженні експорт української свіжої суниці садової в минулому році склав 1,224 тис тонн при загальному обсязі ринку $ 1,041 млн.

 

Станом на 5 червня експорт зерна з України з початку 2018/19 МР  склав 47,26 млн т. Даний показник на 9,9 млн т або 20,9% вище аніж за аналогічний період минулого року (37,4 млн т).


ВИРОБНИЦТВО ТА СПОЖИВАННЯ

На Чернігівщині введено в експлуатацію найбільший у Східній Європі завод з виробництва крохмалю «Вімал». Ринки збуту заводу – Європейський Союз, Україна, країни Азії. Завод потужністю 1440 тонн сировини на добу збудували «з нуля» за 2,5 роки.

 

У січні-квітні 2019 року лідером зростання у виробництві молочної продукції стало сухе незбиране молоко – 147,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ) з посиланням на дані Державної служби статистики.

 

В Україні може повністю припинитися виробництво сала, оскільки у свиней з кожним роком стає менший сальний прошарок. Про це в коментарі ГолосUA повідомив національний консультант Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Олександр Ревнивців.


ОВОЧІ ТА ФРУКТИ

У Києві презентували Дорожню Карту розвитку ягідництва України, яка була розроблена в рамках Проекту “Східне партнерство: Готовність до Торгівлі – Ініціатива EU4Business”.

 

На  ринок яблук  в Україні повернувся тренд до зниження ціни. Найбільш суттєве зниження ціни було зафіксовано  по сорту Фуджі, який від початку тижня втратив у ціні майже третину.

 

Фермери Півдня України вимушені передчасно закінчити збирання суниці через аномальні зливи та град. Відповідно пропозиція суниці на південних ринках помітно скоротилась.

 

Ціни на ранню цибулю в господарствах Півдня за обвалилися майже в 2 рази, посіявши паніку серед українських виробників.

 

Експерти прогнозують скорочення виробництва малини в Україні.


ІНШІ АГРОНОВИНИ

Лідером глядацьких симпатій на Міжнародній агропромисловій виставці “Агро-2019”став баранець Пушкін. І не тільки глядацьких. Журі виставки після ретельного зважування визнало Пушкіна найважчим баранцем. Вага рекордсмена аж 126 кілограмів.

 

В Ужгородському національному університеті пройшов фінал конкурсу стартапів, переможцем якого став стартап «Екологічні вироби з біоматеріалів рослинного походження». Так, автори проекту запропонували ефективний метод виробництва екологічних виробів (одноразового посуду) з листя кукурудзи, стебелів зернових культур, відходів харчової промисловості.

 

Підписано Меморандум про співпрацю між Держлісагентством та Прозорро.Продажі. Відповідно до Меморандуму сторони співпрацюватимуть у питаннях організації доступу постійних лісокористувачів, які здійснюють заготівлю деревини   на   території   України, а також потенційних покупців необробленої деревини до організації та участі в електронних аукціонах.

 

Чеський уряд подвоїв річну квоту на прийом українських працівників з 19,6 тис. до 40 тис. чоловік.

 

В Іспанії вівці «працюють» газонокосильщиками. Мерія Мадрида (Іспанія) цієї зими «найняла» отару з 500 овець, які з квітня почали доглядати за газонами в парку Каса-де-Кампо.

 

AGRI-GATOR

Дізнавайтесь першими всі найсвіжіші аграрні новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Агрігатор у Твіттер. - Facebook Twitter Telegram

Відповісти

Ваш email не публікується