Виробництво рису в Україні збільшилось втричі

Тенденція здорового харчування та звички вітчизняного споживача до споживання круп підтримують обсяги виробництва, а іноді і імпортні поставки до України.

Про це зауважують в Аналітичному відділі Ради з питань експорту продовольства UFEB.

Так, згідно з даними Державної служби статистики, виробництво таких круп як рисова, пшенична, а також пластівці із зернових культур демонструвало зростання у першому кварталі 2019 року, в той час як інших круп (з жита та вівса) у аналізований період знизилось — на 14,3%.

«Найбільше за підсумком трьох місяців збільшилось виробництво рису — удвічі, пластівців із зернових культур — на 10%, обсяги пшенично крупи зросли на 5,3%», — повідомляє Олександра Кищук, аналітик UFEB.

Також відзначається, що торгівля на зовнішніх ринках у 2018 році була досить млявою у сегментах рису (3,4 тис. т), пшеничної крупи (915 т), тоді як експорт пластівців склав 35,3 тис. т.

У 2019 році відзначається зростання у всіх сегментах круп: рису — 2,3 тис. т (67% минулорічного експорту), пластівців — 9,9 тис. т (+ 16,2%), пшеничної та інших круп — на чверть. У імпорту ситуація протилежна.

Тут спостерігається загальне зниження у січні-березні 2019 року на 23% (від 31,2 тис. т до 24,1 тис. т). Частка рису в загальному обсязі круп є найбільшою — 72%, однак імпорт за три місяці знизився на 23%.

Варто зазначити, що основні країни постачальники рису залишились незмінними: Пакистан — 33%, Індія — 30,6% та Китай — 11%.

Імпорт пластівців зернових культур також зменшився на 28% до 5,7 тис. т. Казахстан, Білорусь та РФ є основними країнами постачальниками даного сегменту у 2019 році.

Зростання демонстрував лише сегмент пшеничної крупи — на 80%.

Джерело https://agravery.com

Відповісти

Ваш email не публікується