В масовій гибелі бджіл на Хмельниччині пасічники звинуватили аграріїв

У двох населених пунктах Славутського району на Хмельниччині масового гинуть бджоли. Місцеві пасічники звинувачують в усьому компанію, яка поблизу сіл проводила обробіток полів.

Щоб встановити причини гибелі комах бджолярі звернулися до Держпродспоживслужби, передає Kurkul.com.

«У селі Шевченко в семи пасічників загинуло 98 бджолосімей. Така ж ситуація і в Перемишлі. Там постраждали бджоли у 15-ти пасічників, загинуло 142 бджолосім’ї. За підрахунками, загинули десь 70% бджолосімей, переважно, так звані, робочі бджоли. Як ми з’ясували, з 29 по 30 квітня поблизу сіл обробіток полів проводило товариство «Акріс агро». Саме після цього почали гинути бджоли. Товариство, згідно з законодавством, мало б попередити місцеву владу та пасічників, про запланований обробіток. Однак цього зроблено не було», — повідомив Ігор Гузар, начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

За його словами, представники Держпродспоживслужби виїжджали на місце події, відібрали зразки мертвих бджіл, медоносних рослин та стільників для лабораторних досліджень.

«В регіональній лабораторії були зроблені дослідження на фосфорорганічні сполуки, які можуть міститися в небезпечних для бджіл інсектицидах. Однак отримали негативні результати, які свідчать про те, що такі сполуки для обробітку полів не застосовувалися. Окрім того, власники бджолосімей направили зразки до столичної лабораторії, де буде зроблено ширший спектр досліджень», — зазначили у обласній Держпродспоживслужбі.

Ігор Гузар додав, що у разі підтвердження лабораторією факту загибелі бджіл через препарати, які застосовували на полях, а також за те, що не було повідомлено органи місцевого самоврядування про обробіток сільськогосподарських посівів, агропідприємству доведеться відповідати в судовому порядку.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується