Обсяги експорту меду падають не тільки в Україні, а й у світі – експерт

В минулому році Україна доволі суттєво зменшила експорт меду, а наслідок чого країна покинула першу трійку світових постачальників цієї продукції. Як повідомляють аналітики AGRI-GATOR, посилаючись на сторінку консультанта ФАО Ганни Бурки у Facebook, Україна зменшила поставки меду на зовнішній ринок на 27% у порівнянні з 2017 роком, при цьому суттєво погіршивши свої позиції на ринках США та країн ЄС.

«2018 рік можна сміливо назвати “переломним” для українського ринку меду. Фактично до минулого року, галузь яка показувала щорічні прирости з експорту меду, в 2018 році зіткнулася з низкою викликів, пошуки рішень на деякі з них тривають досі, – розповідає експерт, –  З одного боку – масштабна загибель бджіл зачепила всі регіони країни, з іншого боку – цінові баталії, що розгорнулися у другій половині року, “посприяли” скорочення експорту меду з України».

Читайте також: США увійшли до трійки імпортерів українського меду, подвоївши обсяги імпорту цієї продукції

В той же час Ганна Бурка зазначила, що в цілому, обсяги світової торгівлі медом в 2018 році скоротилися на 3% в натуральному вираженні і на 7% у вартісному, склавши 689 тис.тонн або $ 2,23 млрд.

«Незважаючи на результати минулого року, загалом потенціал меду в світовому масштабі ще нереалізований у повному обсязі, – резюмує експерт, – Так, за оцінками ITC, експортний потенціал оцінюється ще в – $ 1,6 млрд. А значить і Україні є куди рости».

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується