Україна експортує мед уже до 40 країн світу

0 21

Якщо у 2012 році експорт українського меду відбувався лише в 11 країн, то за результатами 2018 року Україна експортує мед майже до 40 країн світу.

Про це заявив директор з розвитку компанії-експортера меду «Асканія-пак» Віктор Іванченко під час зустрічі з членами Спілки пасічників Миколаївської області, передає seeds.org.ua.

«Ми постачаємо вже мед всюди: в Японію, в США, в Європу, на Близький Схід. Змінилась і структура: якщо в 2012 році 33% постачали на трейдерів і 67% – на фасувальників, то вже на кінець 2018 року ситуація змінилась – ми постачаємо більшість меду на фасувальників», – сказав Віктор Іванченко.

За його словами, весь мед, якщо він відповідає прописаним стандартам якості, є натуральним. Виникають питання тільки стосовно споживчих властивостей того чи іншого меду.

Мед із співвідношенням фруктози та глюкози більше 1,35 (різнотрав’я) – ця категорія найбільш ємна та користується найбільшим попитом. При такому співвідношенні мед не кристалізується.

«Найкрупніші постачальники такого меду: Аргентина, Китай. Соняшниковий мед має низьке співвідношення фруктози і глюкози. Це хороший і якісний мед. Головна його властивість – він швидко кристалізується. В чому також проблема нашого соняшнику, що він навіть після пастеризації, все одно протягом 3-6 місяців кристалізується. Мед із акації – найпопулярніший. Все дуже просто: він рідкий, прозорий», – сказав експерт.

Наразі існує чотири основних ринків збуту меду: Європа, США, Близький Схід, Японія.

За словами Віктора Іванченка, світовий імпорт-експорт меду оцінюється на рівні 600 тисяч тонн – приблизно по 35% споживається в Європі та США. Таким чином, в Європі діють найбільш жорсткі вимоги до якості меду, а також існує високий попит на органічну продукцію.

ІЦ УАК за матеріалами agro-business

Джерело http://agroconf.org

Дізнавайтесь першими всі найсвіжіші аграрні новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Агрігатор у Твіттер. - Facebook Twitter Telegram

Відповісти

Ваш email не публікується