Хижі клопи краще інсектицидів борються з томатною міллю — SuperAgronom.com

У боротьбі з томатною міллю фахівці радять використовувати хижих клопів. На відміну від інсектицидів клопи здатні проникати всередину листа, який для шкідника слугує захистом від хімікатів.

За словами Сергія Тертичного, фахівця із захисту рослин компанії «Біотехнологія», найбільш ефективним засобом боротьби з томатною міллю є Незідіокоріс (Nesidiocoris) — хижий клоп, якого вже давно використовують в таких країнах як Іспанія, Туніс, Туреччина і Марокко. Цей жук знищує яйця томатної молі, тим самим не даючи розвинутись новим поколінням гусениць, пише east-fruit.com.

 

«Основною причиною, через яку так складно боротися з томатною міллю (Tuta absoluta), є те, що цей шкідник веде закритий спосіб життя, на відміну більшості інших паразитів. І якщо більшість гусениць можна усунути, застосовуючи різні препарати, то з томатною міллю вони справляються не так ефективно, оскільки лист, всередину якого заповзає гусениця, служить захистом комахи від хімікатів», — розповідає фахівець.

 

За його словами, для ефективної боротьби з томатною міллю достатньо одного клопа на метр квадратний. Вносити Незідіокоріса необхідно, як тільки температура всередині теплиці не знижуватиметься менше 12°С.

Варто відмітити, що Незідіокоріс є універсальним хижаком і крім томатної молі, він ефективний у боротьбі проти білокрилки, кліщів, попелиці та різних гусениць.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується