Фермери, що займаються органікою обов’язково мають користуватись тільки органічним насінням та посадковим матеріалом

На сьогоднішній день органічні фермери обов’язково мають користуватись тільки органічним насінням та посадковим матеріалом. Неорганічне насіння можна використовувати лише у випадку, якщо органічне насіння потрібної культури не доступне на ринку.

Про це повідомляє експерт органічного ринку України Тетяна Ситнік на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Як зазначає фахівець, у випадку використання неорганічного насіння фермер має знати, що:

– воно має бути не протруєне (за виключенням держ.фітосанітарних норм)
– культури з ГМО-ризиком (кукурудза, соя, …) супроводжуються з декларацією на відсутність гмо
– в ваших інтересах гарних врожаїв – ці культури мають бути районовані, стійкі до певних викликів/хвороб.
– заходи з попередження та моніторингу хвороб та шкідників, як і організаційні заходи (сівозміни, сидерати) теж допоможуть отримати очікуваний результат.

Тетяна Ситнік також надає всім фермерам, які втілюють органічні стандарти на практиці, або хто наближаються до перехідного періоду, або хто тільки збирається з думкою “теж колись стану органік” контакти прямих постачальників насіння ярих культур для сезону 2019.
“Це лише десята частина від всієї різноманітності, що пропонують українські дослідні станції та селекціонери. Бо є ще сідерати, медоноси, почвопокривні, лукові трави, овочі фрукти зелень, ефіроолійні, енергетичні та багато іншого призначення.
Наприклад, сертифіковане органічне насіння. До вересня 2019 в Україні має запрацювати Державний реєстр органічного насіння і садивного матеріалу. Як буде далі побачимо!”,- зазначила фахівець.

Джерело https://www.seeds.org.ua

 

Відповісти

Ваш email не публікується