Прогноз експортного потенціалу української кукурудзи у 2018/19 МР складає 26,2 млн. тонн

В результаті чергових коригувань прогнозних балансів пропозиції і розподілу зернових і зернобобових культур в Україні в 2018/19 МР аналітики  підвищили оцінку виробництва кукурудзи до 35,6 млн. тонн, що дозволило сформувати прогноз експортного потенціалу даного сегмента ринку на рівні 26,2 млн. тонн. Цей показник є найбільшим за всю історію спостережень, але реалізація даного потенціалу залишається під питанням.

Про це пише «АПК-Інформ».

За підсумками трьох місяців нового сезону основним імпортером української кукурудзи залишається ЄС, до країн якого сумарно було поставлено 5,5 млн. тонн зернової, що в 2,6 рази перевищує показник попереднього сезону. При цьому приріст імпорту за підсумками сезону оцінюється експертами USDA всього в 14% – до 21 млн. тонн.

«Вагомим чинником ризику є прийнята Китаєм політика скорочення запасів кукурудзи, що може трохи знизити попит з боку одного з ключових партнерів України в даному сегменті. Також певний тиск надає очікуваний приріст експорту кукурудзи в поточному сезоні з Бразилії та Аргентини. Таким чином, з урахуванням зазначених глобальних чинників, а також особливостей внутрішньої логістики в Україні, прогнозований експортний потенціал є досить оптимістичним», – пояснив аналітик зернового ринку ІА «АПК-Інформ» Андрій Купченко.

UkraineFood.org

Джерело https://ukrainefood.org

Відповісти

Ваш email не публікується