Україна оскаржує дії РФ щодо транзиту в СОТ

Україна заявила про недотримання Російською Федерацією своїх зобов’язань стосовно свободи транзиту в рамках СОТ.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Так, у рамках засідання Комітету СОТ з питань спрощення процедур торгівлі, яке відбулося 12-13 лютого 2019 року у м. Женева (Швейцарська Конфедерація), українською делегацією було виголошено заяву щодо недотримання Російською Федерацією своїх зобов’язань стосовно свободи транзиту.

Зокрема, представники української делегації звернули увагу членів Комітету щодо запровадження Російською Федерацією заборони на ввезення на її територію окремих товарів, які переміщуються транзитом через територію України з третіх країн, які є членами СОТ.

Подібні заходи, на думку української сторони, не узгоджуються з положеннями статей V:6 ГАТТ 1994 та 11.4 Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі та, як наслідок, створюють додаткові перешкоди для транзиту.

Довідка:

29 грудня 2018 року постановою Уряду РФ № 1716-83 «Про заходи з реалізації Указу Президента Російської Федерації від 22 жовтня 2018 р. No 592» серед іншого забороняється ввезення на митну територію РФ товарів згідно переліку, які переміщувалися транзитом через територію України.

Джерело https://agravery.com

Відповісти

Ваш email не публікується