Обсяг інвестицій в інноваційність українського агросектору сягає $4 млн

В Україні налічується близько 70 аграрних стартапів, які перебувають на різних стадіях розвитку і фазах активності. Подальша доля більшості з них залежить від приватних вкладень, зацікавленості інвесторів.

За оцінками експертів, обсяг інвестицій в інноваційність українського агросектору сягає $4 млн. Найвідомішим з вітчизняних стартапів вважаэться Agrieye, який залучив $200 000 від норвезької компанії Katapult. Реалізація проекту Drone.ua стала можливою за сприяння приватних фондів Великобританії, Польщі та Молдови. Гігантський дрон для обробітку полів Kray Technologies отримав кошти від CIG.

Найвідомішим проектом у даній сфері вважається MHP accelerator, запроваджений агрохолдингом МХП спільно з Agrohub та Radar Tech. В ньому об’єдналися сільськогосподарський сектор та ІТ-галузь.

Сьогодні інноваційні розробки використовуються для моніторингу погодних умов, планування технологічних операцій в агровиробництві і моделювання ризиків виникнення захворювань рослин. Є розробки (Peoplemeter MHP) для віддаленого контролю кількості товарів на полицях у магазинах, температури й вологості, за яких зберігається продукція, а також для вимірювання статичних даних та контролю в пунктах продажу товарів.  Діє PROFEED ? комплексна система контролю й управління процесом годування тварин на м’ясо-молочних фермах.

Зі стартапами працюють уже чимало учасників аграрного ринку.

ІЦ УАК за матеріалами seeds

Джерело http://agroconf.org

Відповісти

Ваш email не публікується