Оприлюднено результати відбору монолітів озимих по західним областям — SuperAgronom.com

Обласні управління Держпрожспоживслужби Волинської, Рівненської та Івано-Франківської областей оприлюднили дані перевірки стану посівів та монолітів озимих зернових на предмет їх життєздатності та відрощування.

На Волині моноліти були відібрані на площі 550 га, на посівах озимого жита та пшениці. Результати перевірки свідчать, що рослини перебувають у фазах трьох листків–кущіння. Відсоток загибелі становить 2,8%, кореневими гнилями уражено 8,7% рослин, борошнистою росою — 3,4%, септоріозом — 7,6%, сніговою пліснявою — 2,4%, іншими хворобами — 1,4% обстежених рослин. Загалом стан озимих зернових в області оцінюється як добрий.

Схожа ситуація з озиминою на полях Прикарпаття. За даними ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, відбір монолітів засвідчує про високу життєздатність рослин озимих пшениці, ячменю та озимого ріпаку (98-100% рослин).(Рогатинський район ТОВ «Захід-Агро МХП»).

Загрози вимерзанню озимих упродовж зими не спостерігалось, мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущення нижче 1-3? морозу не опускалась.

Тим часом, на полях Рівненської області при обстежені посівів виявлено порогову чисельність мишоподібних гризунів:

    • озимі зернові — в середньому 2-3 жилі колонії на 1 га по 5-8 жилих нір в колонії;

 

    • озимий ріпак — 3-5 жилих колоній по 3-8 жилих нір в колонії;

 

    • багаторічні трави — 4-6 жилих колоній по 6-8 жилих нір.

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується