Індія, Китай та Нідерланди стали найбільшими імпортерами української продукції АПК у 2018 р.

Лідируючу позицію за імпортом української агропродукції стабільно займає Індія, яка купує українські бобові овочі, овес, соєву та соняшникову олію. Загальна сума експорту даних товарів складає 1,8 млрд USD.

Такі дані навели в UFEB, говорячи про ТОП-5 найбільших імпортерів української продукції АПК за підсумками 2018 р.

“На другому місці знаходиться головний світовий азійський імпортер – Китай із загальною вартістю 1 млрд USD. Наявність даного ринку серед топів, не новина, адже країна розвивається та постійно потребує великої кількості продукції. Найбільше було відвантажено до Китаю кукурудзи на загальну суму 489 млн USD, соняшникової олії – 334 млн USD, молочної сироватки – 11,3 млн USD та ін.

Країна тюльпанів та вітряків – Нідерланди – треті. Країна активно імпортує м’ясо та їстівні субпродукти птиці, вершкове масло, кукурудзу, гречку та просо. Експорт даних позицій складає 643 млн USD”,- йдеться у повідомленні.

Четверте місце займає Іспанія. Вартість експорту країни знизився на 32% у порівнянні з 2017 роком (країна опустилась на одну сходинку вниз). Кукурудза та бобові (свіжі та сушені) користуються найбільшим попитом серед іспанців.

Одна з найбільших нафтодобувних країн – Королівство Саудівська Аравія, імпортувала продукції на загальну вартість 510 млн USD. Основними позиціями поставок були яйця птиці без шкарлупи, ячмінь, м’ясо та їстівні субпродукти птиці.

UkraineFood.org

Джерело https://ukrainefood.org

Відповісти

Ваш email не публікується