Чим запам’ятався Максим Мартинюк на чолі профільного міністерства?

версія для друку

Як відомо, 6 лютого Кабінет Міністрів України задовольнив заяву про відставку виконуючого обов’язки міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка. Він пропрацював в Мінагро на посаді першого заступника міністра 18 місяців, з листопада 2018 — офіційно виконуючим обов’язки міністра. iAgro опитав учасників аграрного ринку, чим запам’ятався Максим Мартинюк на чолі профільного міністерства.

Народний депутат, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко вважає, що Максим Мартинюк був «тіньовим» діячем, в тому сенсі, що особливо ніде не «світився», не ходив по телеекранах і різним ток-шоу.

– Він не приймав революційних рішень, і в недоліки можна записати те, що він не виявляв достатньої наполегливості, щоб що-небудь радикально змінити або реформувати. Наприклад, не хотів ініціювати приватизацію корумпованих державних підприємств, кількість яких в Україні в сім разів перевищує загальну кількість аграрних держпідприємств 28 країн Євросоюзу. Не хотів прискорити завершення земельної реформи, хоча саме йому, як колишньому керівнику Держгеокадастру, добре відомо, що таке земля і які проблеми потрібно вирішити, щоб цей ринок функціонував. В цілому Максим Мартинюк виконував вказівки, які надходили «зверху». Але не можу сказати, що він робив це погано, тому саме таку його роботу можна назвати задовільною, – переконаний Леонід Козаченко.

–  Якщо подивитися на загальні результати роботи агрокомплексу, то серед успіхів міністерства за цей період можна назвати збільшення валового збору зерна, зростання експорту і розширення його географії, особливо в Європейський Союз, удосконалення законодавства в сфері ідентифікації тварин, маркування продукції з метою її удосконалення. Позитив є. Але якщо говорити про те, що так і не було зроблено, то тут можна згадати законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення, який так і не був внесений в парламент, і питання приватизації держпідприємств, які перебувають у підпорядкуванні Міністерства агрополітики та підвідомчих йому служб, а це до 1 тис. підприємств. Є ще ряд питань, які стосуються завершення земельної реформи: як ми будемо її фінансувати, хто буде відслідковувати обмеження на ринку землі, за які кошти фермер буде купувати землю, якщо ринок відкриють? На сьогодні немає розуміння позиції міністерства з цих питань. Напрацювання і недоробки міністерства за цей період можна збалансувати, але в цілому — робота могла б бути і більш ефективною, — вважає генеральний директор УАК Павло Коваль.

ІЦ УАК за матеріалами Агроінсайдер

Джерело http://agroconf.org

Відповісти

Ваш email не публікується