Гірчиця як попередник пригнічує поширення кореневих гнилей, — дослідження

Завдяки введенню в сівозміну гірчиці можна поліпшити фітосанітарний стан поля в сівозміні з наступною озимою пшеницею. Такі результати відповідних досліджень навів Олександр Жуйков, д-р с.-г. наук, професор Херсонського державного аграрного університету на конференції «День Агронома».

Дослідження проводились в регіоні південного степу і стосувалися ролі і значення гірчиці в підвищенні родючості ґрунту й урожайності сільгоспкультур, в тому числі різних її сортів.

Зокрема, з’ясовувався аспекти пливу гірчиці, якщо ввести її в сівозміну за схемою озима пшениця — гірчиця — озима пшениця.

За словами Олександра Жуйкова, крім певного підвищення середньої врожайності озимої пшениці, що йшла після гірчиці, на полі також спостерігалося різке пригнічення кореневих гнилей — фузаріозної, гельмінтоспоріозної і комплексної.

«Також ми помітили значне зниження заселення другого поля в осінній період хлібною жужелицею. І крім того, істотно зменшилась кількість осоту рожевого — основного бур’яну для південного регіону», — додав науковець.

За його словами, гірчиця залишає близько 10 т/га пожнивних решток у повітряно-сухій масі, які за правильного залучення в ґрунтово-поглинальний комплекс, можуть поліпшити показники наявності органічної речовини у ґрунті.

Алла Гусарова, SuperAgronom.com

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується