Україна збільшує експорт тепличних овочів у зимовий період

Тепличний бізнес України переживає складні часи: на тлі високих цін на газ і відсутність доступу до ринку Росії, безліч неефективних виробників припинили існування. Це призвело до зниження обсягів виробництва тепличної продукції та зниження обсягів її експорту.

Про це інформує проект EastFruit.

Зокрема, в 2018 році експорт томатів був мінімальним за останні 12 років.

Однак починає з’являтися і перший позитив – росте виробництво продукції в зимових теплицях з світокультурою – високотехнологічних підприємствах, які вирощують продукцію цілий рік. Вартість 1 га теплиць із застосуванням новітніх технологій (при традиційній технології вирощування) перевищує 1,5 млн. євро, а при застосуванні LED технологій (вирощування в умовах світлокультури) – до 3,0 млн. євро. І це без урахування будівництва та модернізації інженерних мереж.

Якщо раніше з грудня по березень виробництво тепличних овочів в Україні повністю припинялося, то в останні роки зростає їх експорт саме в зимові місяці. У січні 2019 року Україна експортувала 140 тонн тепличних томатів і 221 тонну тепличних огірків. Це було на 26% і 58% більше відповідно, ніж у січні 2018 року і стало рекордом експорту цих овочів в січні для України. Відповідно, зростає і внутрішнє споживання цих овочів.

За даними Людмили Налбат, економіста і комерційного директора Торгового дому «Калинівка-Преміум», озвученими на конференції “Овочі та фрукти України-2018: вектор на експорт”, в 2018 році площа скляних теплиць в Україні становила всього 280 га. Наприклад в Нідерландах площа скляних теплиць становить 6 тис. га. Також, в Україні є, за її даними, близько 8 тис. га плівкових теплиць фермерського і присадибного типу, хоча ця інформація є дуже приблизною, тому що статистики за цими теплицям не існує.

Іншим позитивним фактором тепличного бізнесу України є збільшення поставок тепличних овочів в країни Євросоюзу, де можна отримати навіть більш високу ціну за продукцію високої якості, ніж на ринку Росії. Останнім часом тепличники придивляються і до можливостей поставок тепличних томатів на більш віддалені ринки збуту, такі як країни Близького Сходу.

UkraineFood.org

Джерело https://ukrainefood.org

Відповісти

Ваш email не публікується