Вчені розробили стійкий вид базиліка

Вчені з Університету Бар-Ілан (Ізраїль) розробили новий вид базиліка, який має високу стійкість до борошнистої роси. Про новинку повідомляє jpost.com.

Ізраїль сьогодні є одним з основних зимових постачальників свіжих трав до Європи, східної частини Сполучених Штатів. За оцінками експертів, ізраїльський ринок свіжих трав щороку експортує продукції на майже 70 мільйонів євро, і 50% з цих обсягів припадає на частку солодкого базиліка. Базилік в Ізраїлі вирощують в найбільш спекотних регіонах країни – Араві, долині річки Йордан, долині Бейт-Шеан і Негеві. Щоб протистояти загрозі ураження рослин борошнистою росою, фермери вимушені застосовувати пестициди, але, як виявилося, їй можуть протистояти не всі види цього засобу.

Завдяки появі нового гібрида фермери зможуть нейтралізувати вплив патогена на посіви базиліка, зменшивши поширення хвороби.

Борошниста роса походить від грибоподібного патогена Pernospora belbahrii, який завдає серйозної шкоди посівам базиліка та інших культур по всій земній кулі. Вперше він був виявлений в Швейцарії 16 років тому.

SEEDS

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується